Wersja kontrastowa:
Alt + Z
Treść strony:
Alt + X
Nawigacja strony:
Alt + C
Mapa Witryny:
Alt + V
Wstęp Deklaracji
Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony www.rehabilitacja.zakopane.pl
Data publikacji strony internetowej: 23.09.2020 r. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 31.03.2022 r.
Strona jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu poniższych niezgodności lub wyłączeń:
Oświadczenie sporządzono dnia 21.03.2022 r. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Data ostatniego przeglądu deklaracji 30.03.2022
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z informatykiem pod adresem poczty elektronicznej: [email protected]. Kontaktować się można także dzwoniąc pod numer telefonu 18 202 68 49.
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Dostępna Strona
Poruszanie się bez użycia „myszki”
Obsługa strony jest możliwa tylko przy użyciu klawiatury. Strony oparte są o strukturę nagłówków, która umożliwia szybkie poruszanie się po stronie. Osoby, które nie korzystają z myszki mogą bez problemu poruszać się po stronach.
Naszą stronę można znacząco powiększyć dostępnymi narzędziami przeglądarki.
Pamiętamy, aby do grafik i zdjęć, prezentujących istotne informacje, dodać opisy alternatywne. Ponadto przyciski i pola formularzy są właściwie opisane.
Przeglądarki internetowe za pomocą skrótów klawiaturowych lub odpowiednich ustawień umożliwiają powiększenie stron. Jest to szczególnie pomocne dla osób z wadą wzroku. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak w łatwy sposób powiększyć lub pomniejszyć treść wyświetlaną na ekranie przejdź do strony: Zmiana rozmiaru tekstu, grafik i filmów
Kontrast kolorystyczny elementów przekazujących treści ma stosunek jasności tekstu do tła co najmniej 4,5 do 1.
Do umieszczanych materiałów filmowych dodajemy napisy oraz opis pełnej treści filmu umieszczony w odrębnym pliku.
Staramy się, aby nasze treści były zrozumiałe, a sposób ich prezentowania wpływał na lepszą czytelność materiałów i pomagał w odbiorze informacji. Długie teksty dzielimy na akapity, stosujemy wyróżnienia. Cytaty i ważne informacje są odpowiednio wyróżnione.
Staramy się zapewnić dostępność naszej strony internetowej, jednak jeżeli znajdziesz błędy, masz uwagi lub chcesz nam pomóc poprawić stronę Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego prosimy o kontakt
Procedura
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich
Dostępność architektoniczna
Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr. S. Jasińskiego – ul. Ciągłówka 9, 34-500 Zakopane
Do budynku prowadzą 4 wejścia:
A – wejście główne od ul. Ciągłówka – od wejścia do poziomu I piętra,
na którym znajduje się winda, osoby niepełnosprawne korzystają z platformy schodowej obsługiwanej przez pracownika punktu informacyjnego ( portiera );
B – wejście od placu parkingowego – bezpośrednio przy wejściu znajduje się winda osobowa obsługująca wszystkie kondygnacje;
C – wejście do Izby Przyjęć – podjazd dostosowany dla samochodów, bezpośredni dostęp do Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej, w przypadku przyjmowania osób niepełnosprawnych ( pacjentów innych oddziałów ) istnieje możliwość kierowania ich po przyjęciu do windy osobowej.
D – wejście do rejestracji do poradni specjalistycznych, ośrodka dziennej rehabilitacji oraz fizjoterapii ambulatoryjnej – do wejścia prowadzą schody,
w sytuacji osoby niepełnosprawnej polecane jest wejście A – w celu sprawnej komunikacji potrzebę pomocy można zgłosić pod numerem telefonu 18/2026845, bezpośrednio przy rejestracji znajduję się platforma schodowa obsługiwana przez pracownika rejestracji;
Przestrzenie komunikacyjne budynku są wolne od barier (komunikacja pozioma – korytarze zaopatrzone w poręcze, komunikacja pionowa – windy osobowe, platformy schodowe).
Punkt Informacyjny (portiernia) znajduje się bezpośrednio przy wejściu głównym (A) – po prawej stronie.
Toalety dla niepełnosprawnych znajdują się na każdej z 5 kondygnacji.
Informacja o rozkładzie pomieszczeń w budynku jest zapewniona w sposób wizualny – na każdej kondygnacji zaznaczono sposób dotarcia do określonych pomieszczeń.
Na każdej kondygnacji umieszczono wizualną informację z zaznaczenie sposobu i kierunków ewakuacji. Wszystkie osoby funkcyjne przechodzą okresowe szkolenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej i zasad postępowania na wypadek ewakuacji. Corocznie przeprowadzane są ćwiczenia w zakresie próbnej ewakuacji.
Na wewnętrznym placu wyznaczono miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych – pacjenci ambulatoryjni.
Powyżej wejścia C zlokalizowane są dodatkowe miejsca postojowe dla pacjentów.
W budynku Szpitala nie ma (poza windami osobowymi) oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Dostępność dla osób niesłyszących lub słabo słyszących
Aby skutecznie komunikować się z naszym szpitalem osoby niesłyszące lub słabo słyszące mogą: