Zakończenie kolejnej edycji programu zwalczania nadwagi

Status dla numeru BIP :
Data:
Informacje:

Nie nazleziono numeru BIP

Zakończenie kolejnej edycji programu zwalczania nadwagi

Minęło właśnie 6 lat, gdy Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr.S. Jasińskiego w Zakopanem zaczął realizować program zwalczania nadwagi i otyłości oraz propagowania zdrowego stylu życia. Przez zdrowy styl życia zawsze rozumieliśmy przede wszystkim zgodne z zasadami dietetycznymi odżywianie i codzienną aktywność fizyczną.

W pięciu edycjach programu udział wzięło ok. 550 mieszkańców Subregionu Podhalańskiego. Opiekę nad uczestnikami sprawowali: lekarz, fizjoterapeuta, psycholog i dietetyk. Każdy z nich miał do spełnienia ważną rolę: lekarz dbał, by zajęcia nie zaszkodziły zdrowiu, fizjoterapeuta dobierał indywidualnie ćwiczenia na przyrządach, prowadził także zajęcia na sali gimnastycznej i w basenie rehabilitacyjnym, psycholog motywował do stosowania się do zasad, także po zakończeniu programu, a dietetyczka oprócz szerokiego poradnictwa przeprowadzała indywidualne spotkania, dobierając każdemu indywidualną dietę.

Tegoroczna edycja programu, realizowana przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego,  zakończyła  się 15 września. Do programu zakwalifikowano wstępnie 130osób. Do mety programu dobrnęło 114 uczestników, którzy zrealizowali pełny zakres program. Każdy z uczestników przez 12 tygodni (2-3 razy w tygodniu) intensywnie ćwiczył na urządzeniach, w sali gimnastycznej i w basenie. Dietetyczka prezentowała, jak niewiele trzeba, by zdrowe żywienie stało się codziennym towarzyszem. A psycholog dbała, by troska o własne ciało, zdrowie i samopoczucie utrzymywała się zawsze na wysokim poziomie. Efekt – rekordzistka kończy program lżejsza o 15 kg., odnotowaliśmy także spadki masy ciała o 12, 11 czy 10 kg. Wyniki te, w kontekście trwającego tylko 12 tygodni programu, budzą szacunek. Dla najbardziej zaangażowanych  uczestników oraz dla tych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki, co staje się już dobrą tradycją w naszym Szpitalu,  przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe. Cennymi nagrodami obdarowano 23 uczestników. A potwierdzające udział w programie dyplomy otrzymali oczywiście wszyscy uczestnicy.