Liderzy zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne

Status dla numeru BIP :
Data:
Informacje:

Nie nazleziono numeru BIP

Liderzy zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne

Na rynku szpitali publicznych o danych finansowych mówi się mało lub prawie wcale. BFF Banking Group zbiera je od lat i publikuje w postaci zestawienia, które daje ogląd sytuacji nie tylko zarządzającym, ale też decydentom. Jak w latach poprzednich, analitycy opierając się wyłącznie na informacjach zawartych w sprawozdaniach finansowych za 2018 rok, wzięli pod uwagę efektywność aktywów, rentowność sprzedaży oraz dynamikę kontraktu z NFZ.

Miło nam poinformować, że w kategorii szpitali z kontraktem poniżej 39 mln złotych placówka nasza ponownie znalazła się w krajowej czołówce, uzyskując najwyższą ocenę w zakresie rentowności sprzedaży i jedną z najwyższych w zakresie dynamiki kontraktu z NFZ.

To przed placówkami z najniższym kontraktem stoją najwyższe wyzwania zarówno w czasach przed pandemią, jak i obecnie, gdy rzeczywistością nie tylko systemu ochrony zdrowia, ale też całego świata, zachwiała pandemia COVID-19. Rodzi to bowiem kolejne wyzwania – tak logistyczne, jak i organizacyjne. Ale zawsze możemy liczyć na załogę. Zaangażowana postawa pracowników pozwala na pokonanie większości przeszkód i zapewnienie ciągłości udzielania bezpiecznych dla pacjenta świadczeń zdrowotnych.

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne uroczystość ogłoszenia wyników rankingu odbyła się on-line, co nie pozbawiło jej jednak szczególnego, wzniosłego, charakteru.