Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny

Status dla numeru BIP :
Data:
Informacje:

Nie nazleziono numeru BIP

Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny

Miło nam poinformować, że Szpital nasz stał się partnerem Projektu pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny”. Projekt ten, którego beneficjentem jest Województwo Małopolskie, w 85% finansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, a w 15% z budżetu Państwa.

Celem Projektu, który utworzony został w celu zapobiegania, przeciwdziałania    i zwalczania wirusa SARS-CoV-2,  jest pełne zabezpieczenie epidemiologiczne  leczonych  w szpitalach pacjentów oraz zatrudnionych w nich pracowników.

Udział w wymienionym Projekcie, w ramach którego mamy możliwość zakupu niezbędnych środków i sprzętu za 571.739,20 zł., umożliwi zakup zróżnicowanych rodzajowo środków ochrony osobistej, w tym jednorazowych,  i środków dezynfekcyjnych za kwotę 223.688,20 zł. oraz sprzętu medycznego (środków trwałych) za kwotę 348.051,00 zł.

Dokonane w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej zakupy oraz szereg wprowadzonych i ściśle stosowanych procedur pozwalają pacjentom, zdejmując z nich obawę przed zakażeniem, na pełne i efektywne skorzystanie  z oferowanego leczenia.

W ramach Projektu pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny” Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem dokonuje na bieżąco zakupów materiałów medycznych, sprzętu oraz         urządzeń, które wykorzystywane są w celu zapobiegania i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2.

I tak:

8 maja br. zakupiliśmy 10 szt. koncentratorów tlenu i 20 szt. nebulizatorów na łączna kwotę 43.970,00 zł.; 11 maja br. do Szpitala dotarło 25 szt. materacy przeciwodleżynowych, maski chirurgiczne, półmaski, czepki i rękawice za łączną kwotę 39.310 zł.; 15 maja br. nabylismy termometry bezdotykowe, ciśnieniomierze i ssaki medyczne za łączna kwotę 14.540 zł, a także środki dezynfekcyjne do rąk i powierzchni za kwotę 19.612 zł..; 25 maja br. do Szpitala dotarł system do automatycznej dezynfekcji pomieszczeń metodą zamgławiania, 3 szt. pulsoksymetrów, 15 szt. dozowników rotametrycznych do tlenu, a także pojemniki i worki na odpady zakaźne za łączna kwotę 37.720 zł.

Systematyczność dostaw pozwala Szpitalowi na niezakłócona realizacje przyjętych procedur w zakresie postępowania         w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego.