Ranking szpitali za 2019 rok – I miejsce

Status dla numeru BIP :
Data:
Informacje:

Nie nazleziono numeru BIP

Ranking szpitali za 2019 rok – I miejsce

Trwa dobra passa Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem. Ale to nie szczęście powoduje, że po raz kolejny znaleźliśmy się na czołowym miejscu  szpitali niezabiegowych w ogólnopolskim rankingu „Rzeczpospolitej” i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia zajmując I miejsce. To efekt naszej długoletniej pracy nad nieustannym poprawianiem jakości udzielanych pacjentom świadczeń zdrowotnych.

Od 2015 r. nie schodzimy z podium rankingu:  2015 r. – II miejsce, 2016 r. –  I miejsce, 2017 r. – II miejsce, 2018 r. – I miejsce. Satysfakcja dla pracowników ogromna, jest to bowiem najbardziej prestiżowe wyróżnienie dla szpitali.  Obejmuje ono całokształt działalności – gospodarkę finansową, informatyzację, zarządzanie podmiotem leczniczym, zabezpieczanie potrzeb bytowych pacjentów i, co najważniejsze, katalog i jakość oferowanych świadczeń zdrowotnych. Dodatkową satysfakcją jest fakt, że we wszystkich tych latach Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr. S. Jasińskiego był najwyżej sklasyfikowanym szpitalem spośród szpitali województwa małopolskiego.

Na uroczystej gali, która odbyła się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych, wyróżnienie odebrała Dyrektor Szpitala – Pani Krystyna Walendowicz.

Nagroda ta zamyka bogaty w osiągnięcia Szpitala rok. W marcu br. zajęliśmy II miejsce w konkursie „Bezpieczny Szpital Przyszłości – Inspiracje 2018” w kategorii „Profilaktyka i popularyzacja zdrowia.  Konkurs współorganizowany był przez „Dziennik Gazeta Prawna”. W maju br. uplasowaliśmy się także na II miejscu we współorganizowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”  konkursie „Liderzy zarządzania” na najlepiej zarządzane szpitale publiczne (kategoria – kontrakty do 29 mln zł.). A w listopadzie br. Minister Zdrowia wręczył Szpitalowi, doceniając ponadprzeciętną troskę o zdrowie i sprawność pracowników, certyfikat „PracoDawca Zdrowia”.