Spotkanie przedstawicieli Policji z uczestnikami Ośrodka Edukacyjno-Opiekuńczego

Status dla numeru BIP :
Data:
Informacje:

Nie nazleziono numeru BIP

Spotkanie przedstawicieli Policji z uczestnikami Ośrodka Edukacyjno-Opiekuńczego

W całym kraju Policja odnotowuje bardzo szeroką skalę oszustw osób starszych. Niby wszyscy znamy metody „na wnuczka” czy „na policjanta”, ale  liczba informacji o kolejnych oszukanych nie maleje. Przyczynia się do tego i poszerzanie przez przestępców katalogu działań, które pozwalają oszukać czy wręcz obrabować osoby starsze.

Z tym większą ochotą przyjęliśmy propozycje spotkania przedstawicieli Policji z uczestnikami Ośrodka Edukacyjno-Opiekuńczego. Istotą Ośrodka  jest pomoc osobom starszym i niepełnosprawnym. I taka właśnie pomocą jest możliwość poznania metod działania przestępców, zmotywowanie do większej ostrożności i ograniczenia zaufania w nietypowych sytuacjach.

Przeplatane filmami instruktażowymi spotkanie prowadziła asp. Agnieszka Szopińska z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. Zainteresowanie spotkaniem przerosło nasze oczekiwanie – wiele pytań, próśb o radę  dotyczącą postępowań, wniosków o kolejne spotkanie. Mamy nadzieję, że spotkanie to uodporniło chociażby uczestników Ośrodka na próby oszustwa i utraty oszczędności.