Kolejna edycja programu Zapobieganie nadwadze i otyłości wśród mieszkańców województwa małopolskiego

Status dla numeru BIP :
Data:
Informacje:

Nie nazleziono numeru BIP

Kolejna edycja programu Zapobieganie nadwadze i otyłości wśród mieszkańców województwa małopolskiego

W dniu 31 sierpnia br. w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem rozpoczęła zajęcia II grupa kolejnej edycji programu Zapobieganie nadwadze i otyłości wśród mieszkańców województwa małopolskiego.

Powszechność zjawiska nadwagi i otyłości w naszym społeczeństwie spowodowały, że Szpital nasz już od 2016 r. realizuje kolejne programy, mające na celu redukcję masy ciała i upowszechnienie zasad zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. W roku bieżącym, dzięki wygraniu przez nas kolejnego konkursu, już 54 osoby skorzystały z porad psychologicznych i dietetycznych, konsultacji lekarskich i ćwiczeń rehabilitacyjnych – tak w basenie, jak i na sali gimnastycznej. Teraz przyszedł czas na zajęcia II grupy, liczącej także 54 osoby. Zajęcia trwać będą 12 tygodni, w czasie których 2-3 razy w tygodni uczestnicy ćwiczyć będą w sali gimnastycznej i na basenie rehabilitacyjnym, spotykać się będą z dietetykiem, a motywacji do wytrwałości w swych postanowieniach szukać będą w czasie spotkań z psychologiem. Mamy głęboką nadzieję, że program pozwoli jego uczestnikom co najmniej na osiągnięcie wyników I grupy, w której średnia redukcja masy ciała wyniosła 7,4 kg, a rekordzistka stała się lżejsza o 18 kg.
Uczestnikom życzymy wytrwałości, optymizmu przez czas trwania programu oraz zadowolenia z osiągniętych wyników i wypracowanych nawyków.