konferencja – krakowski smog

Status dla numeru BIP :
Data:
Informacje:

Nie nazleziono numeru BIP

konferencja – krakowski smog

W 28 kwietnia br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego odbyła się II Ogólnopolska Konferencja pn. „Finansowanie rehabilitacji pulmonologicznej w oddziałach szpitalnych i ośrodkach dziennych a zanieczyszczenia powietrza – krakowski smog”.

Aktywny udział w Konferencji odnotowała reprezentacja naszego Szpitala z Dyrektor Krystyną Walendowicz na czele. Prezentację  autorstwa mgr Marcina Osmólskiego i mgr Adama Rajskiego pt. „Rola aktywności ruchowej w leczeniu przewlekłych chorób układu oddechowego” przedstawił specjalista fizjoterapii mgr Marcin Osmólski – wiodący w Szpitalu fizjoterapeuta rehabilitacji pulmonologicznej.

Prezentowana w czasie Konferencji istotność związanych ze smogiem zagrożeń w sposób bezsporny wykazała, że walka z zanieczyszczeniem powietrza winna stanowić priorytet w działalności rządowej i samorządowej. Wielość proponowanych rozwiązań w zakresie finansowania rehabilitacji pulmonologicznej  to z kolei nadzieja na łagodzenie skutków schorzeń wywołanych smogiem, szczególnie w województwie małopolskim.

Leave a Comment