Otwarcie nowych obiektów

Status dla numeru BIP :
Data:
Informacje:

Nie nazleziono numeru BIP

Otwarcie nowych obiektów

W dniu 17 listopada br. dokonano w Szpitalu uroczystego otwarcia nowych jednostek, w których udzielane będą świadczenia naszym pacjentom.

Pierwszą z nich są nowe pomieszczenia dla ośrodka dziennej rehabilitacji ogólnoustrojowej. Duża powierzchnia nowego ośrodka i jego nowoczesne wyposażenie w sprzęt rehabilitacyjny przyczynią się do zwiększenia komfortu udzielania świadczeń zdrowotnych oraz w sposób znaczący zwiększą dostępność tego rodzaju leczenia.

Drugim oddanym obiektem są „mieszkania terapeutyczne”. To całkowita nowość na rynku świadczeń zdrowotnych w Polsce. W stworzonych od podstaw czterech kompletnie wyposażonych mieszkaniach osoby niepełnosprawne, szczególnie po ostrych stanach neurologicznych, będą pod troskliwą opieką personelu uczyć się na nowo podstawowych czynności dnia codziennego. Celem mieszkań jest także przełamanie poczucia niemożności, tak często obserwowanego u niepełnosprawnych pacjentów.

Uroczystego oddania nowych obiektów dokonali: Pan Wojciech Kozak – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Pani Krystyna Walendowicz – Dyrektor Szpitala oraz Pani Sylwia Grzesik-Ambroży – Dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego. W uroczystościach uczestniczyli ponadto przedstawiciele Sejmiku Województwa Małopolskiego, Urzędu Marszałkowskiego,  przedstawiciele władz samorządowych powiatowych i miejskich oraz dyrektorzy podmiotów leczniczych, z którymi Szpital prowadzi bieżącą współpracę.

Wicemarszałek Wojciech Kozak podkreślając wagę oddawanych obiektów zwrócił uwagę, że jest to kolejny etap w dążeniu Szpitala do zajęcia na dłużej pozycji wiodącego szpitala rehabilitacyjnego w kraju. Pozytywnie także ocenił upór Dyrektor Szpitala w dążeniu do założonych przez siebie celów.

Pani Dyrektor podkreśliła zaś, że ta uroczystość to święto dla wszystkich  pracowników Szpitala – tych, którzy uczestniczyli w budowie i wyposażaniu pomieszczeń oraz tych, którzy będą w nich udzielać świadczeń zdrowotnych.

Po dokonaniu pozostałych jeszcze do załatwienia formalności  nowe inwestycje oddane zostaną pacjentom.

Leave a Comment