Uroczysta inauguracja Programu „Zapobieganie nadwadze i otyłości”

Status dla numeru BIP :
Data:
Informacje:

Nie nazleziono numeru BIP

Uroczysta inauguracja Programu „Zapobieganie nadwadze i otyłości”

 

W dniu 01.06.2017 r. uroczyście rozpoczęto realizację  Programu „Zapobieganie nadwadze i otyłości mieszkańców województwa małopolskiego 2017”.

Program ten realizowany jest w ramach  I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego i wybrany został przez mieszkańców Subregionu Podhalańskiego, tj. powiatów: tatrzańskiego, nowotarskiego i suskiego.

Pierwszą grupę uczestników stanowi 65 osób. Docelowo programem objętych zostanie 120 osób, które po badaniach wstępnych oraz uwzględnieniu wieku i wskaźnika BMI zostaną zakwalifikowane do intensywnych zajęć, tak fizycznych, jak i spotkań z dietetykiem i psychologiem. Uroczysta inauguracja Programu, w czasie której zaprezentowano wypowiedź eksperta medycznego prof. Mirosława Jarosza oraz, także w formie wizualnej, cele programu i zasady jego realizowania było doskonałą motywacją do sumiennego wykonywania zaleceń. Była to też okazja do pierwszych kontaktów z właściwie dobraną dietą.

Spotkanie to i prezentowane przez uczestników postawy  dają nam nadzieję na osiągnięcie zamierzonych celów nie tylko przez nasz Szpital, jako Realizatora Programu, lecz przede wszystkich przez tych, którzy zmierzą się ze swoją nadwagą.