XII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa z cyklu: „PACJENT- PIELĘGNIARKA PARTNERZY W DZIAŁANIU”

Status dla numeru BIP :
Data:
Informacje:

Nie nazleziono numeru BIP

XII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa z cyklu: „PACJENT- PIELĘGNIARKA PARTNERZY W DZIAŁANIU”

W dniach 25 i 26 maja br. nasze fizjoterapeutki z Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej – mgr Beata Zimak i mgr Izabela Ramska uczestniczyły, jako prelegentki, w organizowanej przez Szpital Uniwersytecki w Krakowie XII Konferencji Naukowo-Szkoleniowej z cyklu: „PACJENT- PIELĘGNIARKA PARTNERZY W DZIAŁANIU”. Konferencja składała się z pięciu paneli tematycznych, sesji posterowej oraz warsztatów. Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem prof. dr. hab. Wojciecha Nowaka (Rektora UJ) oraz naukowym prof. dr. hab. Tomasza Grodzickiego (Prorektora UJ ds. Collegium Medicum) i poświęcona była wyzwaniom w położnictwie i perinatologii, chorobom sercowo-naczyniowym, innym zagrożeniom zdrowotnym XXI wieku oraz problemom zawodowym pielęgniarek i położnych w kontekście odpowiedzialności zawodowej


 


Nasze prelegentki uczestniczyły czynnie m.in. w sesji posterowej, gdzie zaprezentowały pracę pt. „Rehabilitacja neurologiczna wczesna- rola pielęgniarki w zespole nterdyscyplinarnym”.

Przedstawione opracowanie  miało na celu podkreślenie kluczowej roli pielęgniarki w zespole interdyscyplinarnym podczas usprawniania pacjenta po uszkodzeniu centralnego układu nerwowego. Ponadto była okazją do przedstawienia pracy zespołu interdyscyplinarnego Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej funkcjonującego w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Zakopanem.

Miło nam poinformować, iż ich praca została doceniona przez komisję posterową w składzie: prof. Maria Kózka, mgr Renata Galska, mgr Stanisław Wojtan, co pozwoliło na zajecie przez nie  I miejsca!

M. in. dzięki temu nasze prelegentki zostały uroczyście zaproszone na kolejną konferencję, która odbędzie się w następnym roku.