Kongres Wyzwań Zdrowotnych Katowice 2017.

Status dla numeru BIP :
Data:
Informacje:

Nie nazleziono numeru BIP

Kongres Wyzwań Zdrowotnych Katowice 2017.

W dniach 9 i 10 marca br. Dyrektor Szpitala Krystyna Walendowicz uczestniczyła w charakterze prelegenta w Kongresie Wyzwań Zdrowotnych Katowice 2017. Sesje tematyczne i spotkania w ramach Kongresu są rzadką okazja do wymiany doświadczeń przez kilkuset przedstawicieli ochrony zdrowia w Polsce, w tym także przedstawicieli władz Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia.

W ramach sesji „Zdrowy szpital – leczenie szpitalne w systemie ochrony zdrowia”  Dyrektor  przedstawiła swoje zastrzeżenia do kryteriów wejścia do sieci szpitalnych i dociekała, dlaczego szpitale rehabilitacyjne, które  są istotnym elementem procesu terapeutycznego, nie może doczekać się uznania ze strony Ministra Zdrowia i wprowadzenia do sieci szpitali.

Kolejna sesja tematyczna, w której prelegentem była Dyrektor, dotyczyła „Życia po wypisie ze szpitala”. Tutaj również była okazja podzielenia się swymi doświadczeniami z realizowanego w Szpitalu w ramach Narodowego Programu Zdrowia programu „Przestrzeganie zaleceń terapeutycznych po wypisie ze szpitala”. Istotą Programu jest wypracowanie najlepszych zasad prowadzenia pacjenta po zakończeniu zasadniczego leczenia, tak  w zakresie rehabilitacji, jak i prowadzenia zdrowego i aktywnego trybu życia.

Więcej informacji z Kongresu jest dostępnych na portalu rynekzdrowia.pl